En slangtillverkare med över två decenniers erfarenhet.
Hangzhou Paishun Rubber & Plastic Co., Ltd upprätthåller strikta kvalitetsnormer för att tillverka grossistprodukter av massiva mjuka, transparenta, klara eller färgglada silikonslangar/rör/slangar. Resultatet av uppgraderingar inom teknik visar sig vara mycket positivt. De färdiga grossistprodukterna av massiva, mjuka, transparenta, klara eller färgglada silikonslangar/rör/slangar kännetecknas av stabil kvalitet. De kan leverera sitt största värde inom området/områdena gummislangar. Hangzhou Paishun Rubber & Plastic Co., Ltd kommer att introducera mer avancerad och innovativ teknik och samla fler professionella talanger.
| Ursprungsort: | Kina | Varumärke: | PASSION |
| Modellnummer: | Silikongummislangar | Företagstyp: | PASSION Tillverkare |
| Produktnummer: | Silikongummislangar | Råvara: | 1:a garde silikongummi |
| Färgalternativ: | Blå, röd, svart, grön etc. | Temperatur: | -40~+250℃ |
| Yta: | Slät och inlindad | Arbetstryck: | 1~2 bar |
| Väggtjocklek: | 2–5 mm | Förstärkning: | 1 lager eller ingen förstärkning |
| Förpackning: | 50–100 m per rulle |
| Punkt | Partihandel Solid Soft Transparent Clear Clear eller Colorful Silikon Gummi Tube/Pipe/Slang |
| Material | Högkvalitativt silikongummi importerat från Tyskland, Korea, Japan, Frankrike etc. |
| Förstärkning | 0 eller 1 lager baserat på begäran |
| Standardfärger | Blå , röd , svart, grön, orange eller som din begäran. |
| Temperatur | -40~+250℃ |
| Arbetstryck | 7~10 bar (102 PSI~145 PSI) |
| Yta | Slät och tyg |
| Tjocklek | 3~5 mm |
| Tolerans | ID<2", ± 0,5 mm; ID>2", ± 1 mm |
| Logotyp | PASSION eller som din begäran |
| Tillägg | För luft/vatten, inte bränsle/olja, såvida inte slangen är belagd med FLUORSILIKON |
| Egenskaper: | Anti-aging, erosionsbeständig, hög temperaturbeständighet, anti-chock, etc. |
| Fördelar: | Anpassad + hög prestanda + hög kvalitet + gynnsamt pris + rik erfarenhet |
1. PASSION Advantage Show:
| 1. 9 års export erfarenhet av olika silikonslangar |
| 2. Den nuvarande produktionskapaciteten har nått 70 000 till 100 000 st per månad. |
| 3. Bra eftermarknadsservice |
| 4. Råmaterial importerat från Tyskland, Japan, Keca, Frankrike, etc. |
| 5. Varje beställning kommer att följas upp av ett unikt team, det vill säga försäljning, mekaniker, kvalitetskontroll och kvalitetssäkring |
| 6. Vi tror alltid på och gör "Din enkelhet = Vår karriär". |
2. PASSION-mässan:

3. PASSION Kortfattat:
PASSION Hose är en professionell leverantör av gummislangar, specialiserad på olika typer av gummislangsserier:
| 1. Rak serie: | Rak slang, rak humpslang, CAC-slang, rak reduceringsslang, humps silikonslang |
| 2. Armbågsserien: | Ebow-slang, reduceringsböjslang: 30, 45, 60, 90, 135 och 180 grader |
| 3. EPDM-slang: | Turboslang, Intercoolerslang, med trådringar |
| 4. OEM-slang: | För MERCEDES-BEN, RENAULT VOLVO, SCANIA, IVECO, MAN, DAF, CUMMIS |
| 5. Annan slang: | T-formad slang, onormal slang, värmeslang/flätad slang, vakuumslang: |
Efter över 9 års utveckling har PASSION HOSE skapat ett operativsystem som kännetecknas av olika stilar, hög kvalitet,
tillräckligt utbud och snabb leverans. Produkterna har exporterats till många länder: Italien, Spanien, Storbritannien, Frankrike, Kanada,
Danmark, Brasilien, Venezuela, Rumänien, Mexiko, USA och Israel etc.
Silikonslangar kommer att vara väl förpackade i individuella polybagar i kartonger eller förpackade baserat på din begäran.
Och kommer att levereras med flyg, till sjöss, med många typer av expressfartyg.

Kontakta oss
Lämna bara din e-postadress eller ditt telefonnummer i kontaktformuläret så att vi kan skicka dig en gratis offert för vårt breda utbud av designer
Passion Hose grundades 2007 och är en professionell tillverkare av silikonslangar . Företaget är ett varumärke som specialiserar sig på forskning och utveckling, produktion och försäljning av rörledningsslangar och tillbehör. Huvudprodukter: duschslang i rostfritt stål, hydraulslang, industrislang, bilslang, VVS-slang etc., som används flitigt inom hem, hotell, industri och andra områden.
Snabblänkar
Produkter
Om du har några frågor, vänligen kontakta oss.
E-post:ps1@passioncohose.com
Tel:+86-136-6663-2043
WhatsApp: +86-13666632043
Adress: B-101, Hangzhou Smart Industrial Park, nr 857, Wenyixi Rd. Hangzhou, 310030, Kina



