En slangtillverkare med över två decenniers erfarenhet.
Hangzhou Paishun Rubber & Plastic Co., Ltd, som förlitar sig på många års marknadserfarenhet och stark vetenskaplig forskningsteknik, har framgångsrikt utvecklat högkvalitativa silikonslangar med T-formad ID på 3" > 1" från Kina. Tekniken förbättrar produktens prestanda avsevärt och accelererar tillverkningsprocessen. Den har ett avsevärt utökat användningsområde och är populär inom området/områdena gummislangar. Paishun är en lösning för alla dina köpbehov. Vi kan erbjuda dig de priser du behöver och en kvalitet som passar dig.
| Ursprungsort: | Zhejiang, Kina | Varumärke: | PASSION |
| Modellnummer: | Svart silikonslang | Punkt: | Svart silikonslang |
| Temperatur: | -40~+250℃ (-40°F till 482°F) | Arbetstryck: | 7~10 bar (102 PSI~145 PSI) |
| Sprängtryck: | 21~30 bar (305 PSI~435 PSI) | Material: | Högklassig silikon |
| Färgalternativ: | Blå, röd, svart, grön etc. | Yta: | Slät eller inlindad |
| Förstärkning: | 3-4 lager | Väggtjocklek: | 3~5 mm |
| Användande: | Automatiskt kylsystem |
1" svart silikonslang" ori-width="1000" ori-height="1000"/>
1" svart silikonslang" ori-width="1000" ori-height="1000"/> 1" svart silikonslang" ori-width="1000" ori-height="1000"/>
1" svart silikonslang" ori-width="1000" ori-height="1000"/> 1" svart silikonslang" ori-width="1000" ori-height="1000"/>
1" svart silikonslang" ori-width="1000" ori-height="1000"/> 1" svart silikonslang" ori-width="1000" ori-height="1000"/>
1" svart silikonslang" ori-width="1000" ori-height="1000"/>
| Punkt | Högkvalitativ kinesisk leverantörs-T-rör med form ID 3" > 1" svart silikonslang |
| Material | Högkvalitativt silikongummi importerat från Tyskland, Korea, Japan, Frankrike etc. |
| Förstärkning | 3~4- lagers aramid/polyestertyg förstärkt |
| Standardfärger | Blå , röd , svart, grön, orange eller som din begäran. |
| Temperatur | -40~+250℃ |
| Arbetstryck | 7~10 bar (102 PSI~145 PSI) |
| Sprängtryck |
21~30 bar (306 PSI ~435 PSI) |
| Yta | Slät och tyg |
| Tjocklek | 3~5 mm |
| Tolerans | ID<2", ± 0,5 mm; ID>2", ± 1 mm |
| Logotyp | PASSION eller som din begäran |
| Tillägg | För luft/vatten, inte bränsle/olja, såvida inte slangen är belagd med FLUORSILIKON |
| Egenskaper: | Anti-aging, erosionsbeständig, hög temperaturbeständighet, anti-chock, etc. |
| Fördelar: | Anpassad + hög prestanda + hög kvalitet + gynnsamt pris + rik erfarenhet |
Silikonslangar används i stor utsträckning av yrkesverksamma inom branscher som racingfordon, kommersiella lastbilar och bussar, marinindustrin, jordbruksindustrin, turbodieselindustrin och allmän tillverkningsindustri etc. Nu kan vi tillverka specialanpassade kylarslangar från många märken, såsom Mercedes-Benz, Volvo, Scania, Man, Renault, Daf, Iveco, Cummins, BMW etc.
1" svart silikonslang" data-width="701" data-height="334" ori-width="602" ori-height="287"/>
1" svart silikonslang" width="701" height="334" ori-width="602" ori-height="287"/>
1. PASSION Advantage Show:
| 1. 9 års export erfarenhet av olika silikonslangar |
| 2. Den nuvarande produktionskapaciteten har nått 70 000 till 100 000 st per månad. |
| 3. Bra eftermarknadsservice |
| 4. Råmaterial importerat från Tyskland, Japan, Keca, Frankrike, etc. |
| 5. Varje beställning kommer att följas upp av ett unikt team, det vill säga försäljning, mekaniker, kvalitetskontroll och kvalitetssäkring |
| 6. Vi tror alltid på och gör "Din enkelhet = Vår karriär". |
2. PASSION-mässan:

3. PASSION Kortfattat:
PASSION Hose är en professionell leverantör av gummislangar, specialiserad på olika typer av gummislangsserier:
| 1. Rak serie: | Rak slang, rak humpslang, CAC-slang, rak reduceringsslang, humps silikonslang |
| 2. Armbågsserien: | Ebow-slang, reduceringsböjslang: 30, 45, 60, 90, 135 och 180 grader |
| 3. EPDM-slang: | Turboslang, Intercoolerslang, med trådringar |
| 4. OEM-slang: | För MERCEDES-BEN, RENAULT VOLVO, SCANIA, IVECO, MAN, DAF, CUMMIS |
| 5. Annan slang: | T-formad slang, onormal slang, värmeslang/flätad slang, vakuumslang: |
Efter över 9 års utveckling har PASSION HOSE skapat ett operativsystem som kännetecknas av olika stilar, hög kvalitet,
tillräckligt utbud och snabb leverans. Produkterna har exporterats till många länder: Italien, Spanien, Storbritannien, Frankrike, Kanada,
Danmark, Brasilien, Venezuela, Rumänien, Mexiko, USA och Israel etc.
4. PASSION Fabrik och bearbetningsmässa:
1" svart silikonslang" data-width="717" data-height="519" ori-width="800" ori-height="579"/>
1" svart silikonslang" width="717" height="519" ori-width="800" ori-height="579"/>
Silikonslangar kommer att vara väl förpackade i individuella polybagar i kartonger eller förpackade baserat på din begäran.
Och kommer att levereras med flyg, till sjöss, med många typer av expressfartyg.
1" svart silikonslang" data-width="687" data-height="215" ori-width="623" ori-height="195"/>
1" svart silikonslang" width="687" height="215" ori-width="623" ori-height="195"/>
Klicka för att se fler produkter
2,5 cm svart silikonslang" width="167" height="136" ori-width="286" ori-height="232"/>
2,5 cm svart silikonslang" width="181" height="120" ori-width="600" ori-height="400"/> 2,5 cm svart silikonslang" data-width="148" data-height="115" ori-width="600" ori-height="400"/>
1" svart silikonslang" width="148" height="115" ori-width="600" ori-height="400"/>
1" svart silikonslang" ori-width="750" ori-height="238"/>
1" svart silikonslang" ori-width="750" ori-height="238"/>
Kontakta oss
Lämna bara din e-postadress eller ditt telefonnummer i kontaktformuläret så att vi kan skicka dig en gratis offert för vårt breda utbud av designer
Passion Hose grundades 2007 och är en professionell tillverkare av silikonslangar . Företaget är ett varumärke som specialiserar sig på forskning och utveckling, produktion och försäljning av rörledningsslangar och tillbehör. Huvudprodukter: duschslang i rostfritt stål, hydraulslang, industrislang, bilslang, VVS-slang etc., som används flitigt inom hem, hotell, industri och andra områden.
Snabblänkar
Produkter
Om du har några frågor, vänligen kontakta oss.
E-post:ps1@passioncohose.com
Tel:+86-136-6663-2043
WhatsApp: +86-13666632043
Adress: B-101, Hangzhou Smart Industrial Park, nr 857, Wenyixi Rd. Hangzhou, 310030, Kina
1" svart silikonslang" width="748" height="88" ori-width="951" ori-height="112"/>
1" svart silikonslang" width="754" height="155" ori-width="710" ori-height="187"/>