En slangtillverkare med över två decenniers erfarenhet.
Sedan starten har Hangzhou Paishun Rubber & Plastic Co., Ltd lagt stor vikt vid utveckling av nya produkter. Gummislangar, som nyligen utvecklats av oss, kommer officiellt att säljas till mycket konkurrenskraftiga priser. Produkten används i stor utsträckning för att hantera de problem som uppstår inom området/områdena gummislangar. Det är tekniker som gör att ett företag sticker ut från andra konkurrenter. Hangzhou Paishun Rubber & Plastic Co., Ltd kommer att fokusera på att förbättra våra nuvarande tillverkningstekniker och kommer aldrig att sluta förnya och utveckla våra egna kärntekniker. Vi hoppas att vi en dag kommer att bli ledande i branschen.
| Ursprungsort: | Zhejiang, Kina | Varumärke: | PASSION, PASSION Tillverkare |
| Modellnummer: | Silikonslang för bildelar | Artikelnamn: | Silikonslang för bildelar |
| Storlek: | 1/4"~4" | Material: | 100 % silikon |
| Färgalternativ: | Röd Bule Gul Svart | Ansökan: | Bilkylsystem |
| Förstärkning: | Höghållfast trådspiral | Certifiering: | ISO9001 |
| Typ: | Silikonslang för bildelar | Arbetstryck: | 10 bar |




| Punkt | Kina Leverantör Värmebeständig Ersättning Högkvalitativa Bildelar Silikonslang |
| Material | Högkvalitativt silikongummi importerat från Tyskland, Korea, Japan, Frankrike etc. |
| Förstärkning | 3~4- lagers aramid/polyestertyg förstärkt |
| Standardfärger | Blå , röd , svart, grön, orange eller som din begäran. |
| Temperatur | -40~+250℃ |
| Arbetstryck | 7~10 bar (102 PSI~145 PSI) |
| Sprängtryck |
21~30 bar (306 PSI ~435 PSI) |
| Yta | Slät och tyg |
| Tjocklek | 3~5 mm |
| Tolerans | ID<2", ± 0,5 mm; ID>2", ± 1 mm |
| Logotyp | PASSION eller som din begäran |
| Tillägg | För luft/vatten, inte bränsle/olja, såvida inte slangen är belagd med FLUORSILIKON |
| Egenskaper: | Anti-aging, erosionsbeständig, hög temperaturbeständighet, anti-chock, etc. |
| Fördelar: | Anpassad + hög prestanda + hög kvalitet + gynnsamt pris + rik erfarenhet |
Produktfördel:

1. PASSION Advantage Show:
| 1. över 10 års export erfarenhet av olika silikonslangar |
| 2. Den nuvarande produktionskapaciteten har nått 70 000 till 100 000 st per månad. |
| 3. Bra eftermarknadsservice |
| 4. Råmaterial importerat från Tyskland, Japan, Keca, Frankrike, etc. |
| 5. Varje beställning kommer att följas upp av ett unikt team, det vill säga försäljning, mekaniker, kvalitetskontroll och kvalitetssäkring |
| 6. Vi tror alltid på och gör "Din enkelhet = Vår karriär". |
2. PASSION-mässan:

3. PASSION Kortfattat:
PASSION Hose är en professionell leverantör av gummislangar, specialiserad på olika typer av gummislangsserier:
| 1. Rak serie: | Rak slang, rak humpslang, CAC-slang, rak reduceringsslang, humps silikonslang |
| 2. Armbågsserien: | Ebow-slang, reduceringsböjslang: 30, 45, 60, 90, 135 och 180 grader |
| 3. EPDM-slang: | Turboslang, Intercoolerslang, med trådringar |
| 4. OEM-slang: | För MERCEDES-BEN, RENAULT VOLVO, SCANIA, IVECO, MAN, DAF, CUMMIS |
| 5. Annan slang: | T-formad slang, onormal slang, värmeslang/flätad slang, vakuumslang: |
Efter över 9 års utveckling har PASSION HOSE skapat ett operativsystem som kännetecknas av olika stilar, hög kvalitet,
tillräckligt utbud och snabb leverans. Produkterna har exporterats till många länder: Italien, Spanien, Storbritannien, Frankrike, Kanada,
Danmark, Brasilien, Venezuela, Rumänien, Mexiko, USA och Israel etc.
4. PASSION Fabrik och bearbetningsmässa:

Silikonslangar kommer att vara väl förpackade i individuella polybagar i kartonger eller förpackade baserat på din begäran.
Och kommer att levereras med flyg, till sjöss, med många typer av expressfartyg.

Klicka för att se fler produkter
Lämna din förfrågan och klicka
nedan. Vi är redo att utarbeta det bästa konkurrenskraftiga priset för att stödja dig.

Kontakta oss
Lämna bara din e-postadress eller ditt telefonnummer i kontaktformuläret så att vi kan skicka dig en gratis offert för vårt breda utbud av designer
Passion Hose grundades 2007 och är en professionell tillverkare av silikonslangar . Företaget är ett varumärke som specialiserar sig på forskning och utveckling, produktion och försäljning av rörledningsslangar och tillbehör. Huvudprodukter: duschslang i rostfritt stål, hydraulslang, industrislang, bilslang, VVS-slang etc., som används flitigt inom hem, hotell, industri och andra områden.
Snabblänkar
Produkter
Om du har några frågor, vänligen kontakta oss.
E-post:ps1@passioncohose.com
Tel:+86-136-6663-2043
WhatsApp: +86-13666632043
Adress: B-101, Hangzhou Smart Industrial Park, nr 857, Wenyixi Rd. Hangzhou, 310030, Kina