En slangtillverkare med över två decenniers erfarenhet.
Efter en lång period av utforskning har Hangzhou Paishun Rubber & Plastic Co., Ltd lanserat den blå högpresterande bilsatsen med stor diameter och rak koppling, 4" tum, universell silikonslang. Väl integrerad användning av teknik bidrar till den högeffektiva tillverkningsprocessen. Det har bevisats att produkten är oumbärlig inom området/områdena gummislangar. Sedan starten har Hangzhou Paishun Rubber & Plastic Co., Ltd strävat framåt med målet att bli ett ledande företag i världen. Vi kommer att fokusera mer på att förbättra vår FoU-kapacitet och uppgradera teknik för att utveckla mer kreativa produkter, och därmed leda branschtrenderna och hålla oss konkurrenskraftiga på marknaden.
| Ursprungsort: | Zhejiang, Kina | Varumärke: | PASSION |
| Modellnummer: | 4" tums universell silikonslang | Punkt: | 4" tums universell silikonslang |
| Temperatur: | -40~+250℃ (-40°F till 482°F) | Arbetstryck: | 7~10 bar (102 PSI~145 PSI) |
| Sprängtryck: | 21~30 bar (305 PSI~435 PSI) | Material: | Högklassig silikon |
| Färgalternativ: | Blå, röd, svart, grön etc. | Yta: | Slät eller inlindad |
| Förstärkning: | 3–5 lager | Väggtjocklek: | 3~6 mm |
| Användande: | Automatiskt kylsystem |



| Punkt | Blå högpresterande bilsats med stor diameter, rak koppling, 10 cm universal silikonslang |
| Material | Högkvalitativt silikongummi importerat från Tyskland, Korea, Japan, Frankrike etc. |
| Förstärkning | 3~5 lagers aramid/polyestertyg förstärkt |
| Standardfärger | Blå , röd , svart, grön, orange eller som din begäran. |
| Temperatur | -40~+250℃ |
| Arbetstryck | 7~10 bar (102 PSI~145 PSI) |
| Sprängtryck |
21~30 bar (306 PSI ~435 PSI) |
| Yta | Slät och tyg |
| Tjocklek | 3~6 mm |
| Tolerans | ID<2", ± 0,5 mm; ID>2", ± 1 mm |
| Logotyp | PASSION eller som din begäran |
| Tillägg | För luft/vatten, inte bränsle/olja, såvida inte slangen är belagd med FLUORSILIKON |
| Egenskaper: | Anti-aging, erosionsbeständig, hög temperaturbeständighet, anti-chock, etc. |
| Fördelar: | Anpassad + hög prestanda + hög kvalitet + gynnsamt pris + rik erfarenhet |
Silikonslangar används i stor utsträckning av yrkesverksamma inom branscher som racingfordon, kommersiella lastbilar och bussar, marinindustrin, jordbruksindustrin, turbodieselindustrin och allmän tillverkningsindustri etc. Nu kan vi tillverka specialanpassade kylarslangar från många märken, såsom Mercedes-Benz, Volvo, Scania, Man, Renault, Daf, Iveco, Cummins, BMW etc.

1. PASSION Advantage Show:
| 1. 9 års export erfarenhet av olika silikonslangar |
| 2. Den nuvarande produktionskapaciteten har nått 70 000 till 100 000 st per månad. |
| 3. Bra eftermarknadsservice |
| 4. Råmaterial importerat från Tyskland, Japan, Keca, Frankrike, etc. |
| 5. Varje beställning kommer att följas upp av ett unikt team, det vill säga försäljning, mekaniker, kvalitetskontroll och kvalitetssäkring |
| 6. Vi tror alltid på och gör "Din enkelhet = Vår karriär". |
2. PASSION-mässan:

3. PASSION Kortfattat:
PASSION Hose är en professionell leverantör av gummislangar, specialiserad på olika typer av gummislangsserier:
| 1. Rak serie: | Rak slang, rak humpslang, CAC-slang, rak reduceringsslang, humps silikonslang |
| 2. Armbågsserien: | Ebow-slang, reduceringsböjslang: 30, 45, 60, 90, 135 och 180 grader |
| 3. EPDM-slang: | Turboslang, Intercoolerslang, med trådringar |
| 4. OEM-slang: | För MERCEDES-BEN, RENAULT VOLVO, SCANIA, IVECO, MAN, DAF, CUMMIS |
| 5. Annan slang: | T-formad slang, onormal slang, värmeslang/flätad slang, vakuumslang: |
Efter över 9 års utveckling har PASSION HOSE skapat ett operativsystem som kännetecknas av olika stilar, hög kvalitet,
tillräckligt utbud och snabb leverans. Produkterna har exporterats till många länder: Italien, Spanien, Storbritannien, Frankrike, Kanada,
Danmark, Brasilien, Venezuela, Rumänien, Mexiko, USA och Israel etc.
4. PASSION Fabrik och bearbetningsmässa:

Silikonslangar kommer att vara väl förpackade i individuella polybagar i kartonger eller förpackade baserat på din begäran.
Och kommer att levereras med flyg, till sjöss, med många typer av expressfartyg.

Klicka för att se fler produkter
För att veta mer om oss, vänligen kontakta oss. Din förfrågan kommer att besvaras inom 24 timmar.

Kontakta oss
Lämna bara din e-postadress eller ditt telefonnummer i kontaktformuläret så att vi kan skicka dig en gratis offert för vårt breda utbud av designer
Passion Hose grundades 2007 och är en professionell tillverkare av silikonslangar . Företaget är ett varumärke som specialiserar sig på forskning och utveckling, produktion och försäljning av rörledningsslangar och tillbehör. Huvudprodukter: duschslang i rostfritt stål, hydraulslang, industrislang, bilslang, VVS-slang etc., som används flitigt inom hem, hotell, industri och andra områden.
Snabblänkar
Produkter
Om du har några frågor, vänligen kontakta oss.
E-post:ps1@passioncohose.com
Tel:+86-136-6663-2043
WhatsApp: +86-13666632043
Adress: B-101, Hangzhou Smart Industrial Park, nr 857, Wenyixi Rd. Hangzhou, 310030, Kina

